OVO WROCŁAW PENTHOUSE 3

O realizacji:

Cały apartament jest bardzo charakterny, nasycony kontrastami a zarazem przyjazny. Zestawiliśmy elementy ze stali, blachy perforowanej z szerokimi deskami na podłodze.W kuchni widać podwieszoną surową, stalową nadbudowę do sufitu na tle cegły, przypominającej wnętrza starych kamienic paryskich. Fronty kuchni wykonane z drewna, blat kamienny. Stal. Stara cegła w naturalnym kolorze. Abstrakcyjny obraz w oddali. Jeden materiał podkreśla drugi.
W salonie dla wyrównania optycznego przestrzeni zamykamy strefę wejścia drzwiami z blachy perforowanej. To kolejny oryginalny element w tym wnętrzu. Całość odbioru zmiękcza sofa o obłych kształtach. Dwie sofy w takim ustawieniu pozwalają osiągnąć możliwość siedzenia w praktycznie każdym kierunku wnętrza. Na ścianie za telewizorem są wielkoformatowe spieki kwarcowe.
Drzwi do małej toalety ze stali. Wysokie lub niższe z nadbudową do sufitu tym samym materiałem. Drzwi do sypialni obok kuchni chowają się na tle całej powierzchni obłożonej tym samym materiałem.
W sypialniach dla odmiany zastosowaliśmy czarną cegłę oraz łóżko z możliwością spania z dwóch kierunkach.
Łazienki są zróżnicowane kolorystycznie w klimacie całego apartamentu.
Łazienka ciemna ma umywalkę z włoskiej firmy Agape, stal emaliowana. Przy betonowej podłodze i ścianach wykonanych techniką szalunku, ta umywalka podkreśla industrialny design. Dla ocieplenia fragment ściany z geberitem obłożony jest fornirem.
Łazienka jasna jest lżejsza w odbiorze, a jodełkowo ułożone płytki na ścianie dodają jej nutę elegancji. Jednak nie brakuje tu elementu industrialnego w postaci siatki perforowanej na ścianie z lustrem, zamontowanej w dystansie do ściany. Dla zwielokrotnienia kontrastu umywalka jest kamienna, co wprowadza też bardzo naturalny element. Na podłodze i części ścian naturalne drewno.

Zakres prac:

  • Projekt i aranżacja
  • Prace budowlano wykończeniowe
  • Home Staging

Lokalizacja:

Wrocław

Powierzchnia

118 m²

Data realizacji

grudzień 2015